שאלות נפוצות

התחברות והרשמה למערכת

למה אני לא מצליח להתחבר?
ישנן כמה סיבות אשר יכולות להיות התשובה לבעיה. ראשית, בדוק ששם המשתמש והסיסמה שהזנת הם אכן נכונים. אם בדקת והם נכונים, צור קשר עם מנהל המערכת וברר אם אינך חסום מגישה למערכת. אפשרות נוספת היא שמנהל המערכת אחראי לבעיה והתקלה היא במערכת ולא בפרטייך, והמנהלים מסדרים אותה.
חזור למעלה

מדוע אני צריך להרשם בכלל?
אינך חייב, זה תלוי במנהלי המערכת והרשאותיהם בפורום, יתכן ותהייה חייב להרשם בכדי לשלוח הודעות בפורום. בכל מקרה; הרישום יתן לך גישה לכלים אשר יעזרו וישפרו לך את חווית הגלישה בפורום דבר אשר לא תקבל כאורח, כלים כמו רישום ומעקב אחר נושאים, סמל אישי, חתימה, עריכת פרופיל משתמש ועוד. הרישום הינו לוקח דקות ספורות בלבד, כך שכדאי לך להרשם.
חזור למעלה

מדוע אני מתנתק באופן אוטומטי?
אם לא תסמן את חבר אותי באופן אוטומטי בכל כניסה שהיא תיבה הנמצאת מתחת לשדות ההתחברות, המערכת תחבר אותך רק כאשר תזין כל פעם את הפרטים מחדש. כלי זה מגן על המשתמש שלך משימוש על ידי אדם אחר. בכדי להישאר מחובר, סמן את התיבה לפני ההתחברות. פעולה זו לא מומלצת כאשר אתה מחובר לפורום ברשת מחשבים, כדוגמא בסיפריות, קפה אינטרנט, מחשבי מעבדות באוניברסיטה, וכדומה. אם אינך רואה את התיבה, כנראה ומנהל המערכת ביטל את אפשרות זו.
חזור למעלה

איך אני מונע משם המשתמש שלי מלהופיע ברשימת המשתמשים המחוברים?
בעזרת לוח הבקרה למשתמש, תחת הכותרת “אפשרויות מערכת”,אתה תמצא אפשרות הסתר את מצבי כמחובר. הפעל אפשרות זו כןורק מנהלי המערכת, מנהלי פורומים ואתה עצמך תיהיו אלה שיראו אותך מחובר. אתה תספר כמשתמש מוסתר.
חזור למעלה

איבדתי את הסיסמה שלי!
אל תלחץ! כאשר אינך זוכר את הסיסמה, בקלות תוכל לאפסה. בקר בעמוד ההתחברות ולחץ שחכתי סיסמה. עקוב אחר ההוראות ותוכל להתחבר שוב בקרוב.
חזור למעלה

נרשמתי אבל אני לא מצליח להתחבר!
ראשית, בדוק את שם המשתמש והסיסמה שהזנת. אם הם נכונים, אז כנראה ואת מהדברים הבאים קרה. אם מערכת ה COPPA פועלת במערכת ובהרשמה סימנת שאתה מתחת לגיל 13, תצטרך לעקוב אחר ההוראות שתקבל. בחלק ממערכות הפורומים דורשים את הפעלת החשבון, על ידי דואר אלקטרוני או מנהל המערכת; מידע זה מוצג במהלך ההרשמה. אם האישור להרשמה נשלח לדואר האלקטרוני, עקוב אחר ההוראות. אם לא קיבלת הודעה לדואר האלקטרוני, כנראה ונתת כתובת דואר אלקטרוני שגויה או שמערכת הדואר האלקטרוני העבירה את הודעת האישור בסינון הספאם. אם אתה בטוח שהפרטים שהזנת נכונים ודואר האלקטרוני אכן נכונה, צור קשר עם מנהל המערכת.
חזור למעלה

נרשמתי בעבר אבל אני לא מצליח להתחבר יותר?!
קיימת אפשרות שמנהל ראשי כיבה או מחק את חשבונך מסיבה כלשהי. בנוסף, פורומים רבים מוחקים משתמשים אשר לא פירסמו הודעות זמן רב כדי לצמצם בגודל של בסיס הנתונים. אם זה קרה, נסה להרשם שוב ולהיות יותר פעיל בדיונים.
חזור למעלה

מהו COPPA?
COPPA, או החוק לפרטיות והגנה המקוונת של הילד של 1998, הוא חוק בארצות הברית הדורש מאתרים ברשת אשר יכולים לאסוף מידע מקטינים מתחת לגיל 13 לדרוש הסכמה מההורים בכתב או כל שיטה אחרת של אישור מאפוטרופוס חוקי, המאפשר את איסוף פרטי הזיהוי האישיים מקטין מתחת לגיל 14 13. אם אינך בטוח אם חוק זה חל לגביך בתור מישהו המנסה להרשם או לאתר אשר אליו אתה מנסה להרשם, צור קשר עם יועץ חוקי להתיעצות. שים לב שקבוצת phpBB אינה יכולה לספק יעוץ חוקי ואינה נקודה ליצירת קשר לענייני חוק מכל סוג, ובפרט הרשום להלן.
חזור למעלה

מדוע אני לא יכול להרשם?
יכול להיות שמנהל המערכת חסם את כתובת ה IP שלך או אסר שימוש בשם משתמש זה. בנוסף מנהל המערכת יכול להפסיק את ההרשמה למערכת ובכך למנוע ממשתמשים חדשים להרשם. צור קשר עם מנהלי המערכת לעזרה.
חזור למעלה

מה האפשרות “מחק את כל עוגיות המערכת” עושה?
“מחק את כל עוגיות המערכת” מוחקת את כל העוגיות שנוצרו על ידי המערכת ומונעת מהמשך ההתחברות האוטומטית לפעול. בנוסף אפשרות זו יכולה לאפשר מעקב אישי במערכת אם אפשרות זו הופעלה על ידי מנהל המערכת. אם יש לך בעיה של התחברות והתנתקות, מחיקת עוגיות המערכת יכולה במקרים מסוימים לעזור.
חזור למעלה

אפשרויות והגדרות משתמש

כיצד אני משנה את ההגדרות שלי?
אם אתה משתמש רשום, כל הגדרותיך שמורות בבסיס הנתונים. בכדי לשנותם, בקר בלוח הבקרה למשתמש; את הקישור לדף זה תוכל למצוא בראש הדף. מערכת זו תאפשר לך לשנות את ההגדרות והאפשרויות האישיות שלך.
חזור למעלה

הזמנים אינם נכונים!
יכול להיות שהזמן המוצג שונה מהזמנים באזורך. אם זאת הבעיה, בקר בלוח הבקרה למשתמש ושנה את הזמן על פי אזורך, לדוגמא לונדון, פאריס, ניו יורק, וכדומה. שים לב ששינוי אזור הזמן, כמו רוב ההגדרות, ניתן אך ורק למשתמשים רשומים. אם אינך רשום במערכת, זה הזמן הנכון להרשם.
חזור למעלה

שינתי את אזור הזמן והוא עדין שונה מהזמן שלי!
אם אתה בטוח שהגדרת את אזור הזמן ושעון קיץ נכון והזמן עדין אינו מכוון כראוי, אז כנראה והזמנים המוגדרים בשרת אינם מוגדרים כראוי. אנא ידע את מנהל המערכת לטיפול בבעיה זו.
חזור למעלה

השפה שלי אינה ברשימה!
מנהלי המערכת כנראה ולא העלו את השפה בהתקנת המערכת או שאף אחד לא תרגם את המערכת לשפה שלך. נסה לשאול את מנהלי המערכת אם ביכולתם להתקין את השפה. אם חבילת השפה אינה קיימת, תרגיש חופשי לנסות ולתרגם את השפה בעצמך. יותר מידע אודות תירגום שפה תוכל למצוא באתר הרישמי של PHPBB (ראה קישור בתחתית הפורום).
חזור למעלה

איך אני מציג תמונה יחד עם שם המשתמש שלי?
ישנם שני תמונות אשר יכולות להיות מוצגות יחד עם שם המשתמש כאשר צופים בהודעות. אחת מהן יכולה להיות תמונה הקשורה לדרגה שלך, בדרך כלל בצודה של כוכבים, ריבועים או נקודות, מציינים כמה הודעות כתבת או את מעמדך בפורום. השני, בדרך כלל תמונה גדולה, הידועה כתמונה אישית ובדרך כלל יחודית או אישית לכל משתמש. באחריות המנהל הראשי של הפורום לאפשר תמונות אישיות ולבחור את הדרך שבהם תמונות אישיות יהיו זמינות. אם אינך יכול להשתמש בתמונות אישיות, צור קשר עם המנהל הראשי של הפורום ושאל אותו לסיבה.
חזור למעלה

מהו הדירוג שלי וכיצד אני משנה אותו?
דירוגים, אשר מופיעים תחת שם המשתמש שלך, מציינים את מספר ההודעות אשר שלחת או מזהים משתמשים מסויימים, למשל מנהלים או מנהלים ראשיים. כעיקרון, אינך יכול לשנות את הנוסח של כל אחד מדירוגי המערכת באופן ישיר מפני שהם נקבעים על-ידי המנהל הראשי של המערכת. אנא אל תפגע במערכת על-ידי שליחת הודעות מיותרות רק כדי הגדיל את הדירוג שלך. רוב המערכות לא יאפשרו זאת והמנהל או המנהל הראשי יקטין את מונה ההודעות שלך.
חזור למעלה

כאשר אני לוחץ על קישור הדואר האלקטרוני של משתמש הוא מבקש ממני להתחבר?
רק משתמשים רשומים יכולים לשלוח לחברי הפורום הודעות לדואר האלקטרוני באמצעות טופס השליחה במערכת, וזאת עם מנהלי המערכת מאפשרים עזר זה. זה מונע משליחת הודעות ספאם והודעות היכולות לפגוע במשתמשי המערכת.
חזור למעלה

מערכת השליחה

כיצד אני שולח נושא חדש בפורום?
כדי לשלוח נושא חדש בפורום, לחץ על הכפתור הדרוש במסכי הפורום או הנושא. יתכן ותצטרך להרשם לפני שתוכל לשלוח הודעה. רשימת ההרשאות שלך בכל פורום זמינה בתחתית מסכי הפורום והנושא. לדוגמה: אתה יכול לשלוח נושאים חדשים, אתה יכול להצביע בסקרים, וכד'.
חזור למעלה

כיצד אני עורך או מוחק הודעה?
במידה ואינך מנהל או מנהל ראשי של המערכת, תוכל לערוך או למחוק את ההודעות שלך בלבד. אתה יכול לערוך הודעה על-ידי לחיצה על כפתור העריכה להודעה המיוחסת, לפעמים לזמן מוגבל בלבד לאחר שההודעה נשלחה. אם מישהו כבר הגיב להודעה, תמצא תוספת קטנה של טקסט המוצג מתחת להודעה כאשר אתה חוזר לנושא אשר רושם את מספר הפעמים שערכת אותה יחד עם התאריך והשעה. טקסט זה יופיע רק במידה ונשלחה להודעה תגובה. הוא לא יופיע אם מנהל או מנהל ראשי ערך את ההודעה, אך הם יכולים להשאיר הערה אשר מסבירה מדוע הם ערכו את ההודעה לפי ראות עיניהם. שים לב שמשתמשים רגילים לא יכולים למחוק הודעה לאחר שקיבלה תגובה.
חזור למעלה

כיצד אני מוסיף חתימה להודעות שלי?
כדי להוסיף חתימה להודעה אתה חייב קודם ליצור אחת דרך לוח הבקרה למשתמש שלך. לאחר שנוצרה, אתה יכול לסמן את התיבה צרף חתימה בטופס השליחה כדי להוסיף את החתימה שלך. אתה יכול גם להוסיף חתימה כברירת מחדל לכל ההודעות שלך על-ידי בחירת האפשרות המתאימה בפרופיל. אם תעשה כך, תוכל עדיין למנוע מהחתימה להתווסף להודעות מסויימות על-ידי ביטול הסימון לתיבת הוספת החתימה בטופס השליחה.
חזור למעלה

כיצד אני יוצר סקר?
בזמן שליחת נושא חדש או עריכת ההודעה הראשונה של הנושא, לחץ על התווית “יצירת סקר” תחת טופס השליחה הראשי. אם אתה לא יכול לראות אותה, אין לך את ההרשאות המתאימות ליצירת סקרים. הזן כותרת ולפחות שתי